Ponad 86 milionów złotych z Rządowego Funduszu “Polski Ład”

25 października 2021 roku Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki naboru pierwszej edycji pilotażowego naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Miasta i gminy powiatu tomaszowskiego otrzymają dofinansowanie do 29. projektów na łączną kwotę 86 131 625 zł.
Dzięki otrzymanym środkom powstaną m. in.: nowe drogi, sieci wodociągowe i kanalizacyjne, nowoczesne oświetlenia dróg, przedszkola i żłobki oraz centra kultury.
Powiat Tomaszowski otrzyma dofinansowanie na realizację dwóch projektów na łączną kwotę 15 737 703 zł. Projekty, które zostaną dofinansowane to: przebudowa, rozbudowa drogi powiatowej Nr 3547L od drogi wojewódzkiej Nr 853 do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 3546L w miejscowości Pasieki oraz utworzenie Powiatowego Centrum Treningowego w Tomaszowie Lubelskim.
Dziękujemy Panu Tomaszowi Zielińskiemu – Posłowi na Sejm RP za wsparcie wszystkich projektów złożonych przez samorządy powiatu tomaszowskiego.