Powiat Tomaszowski, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim

Po raz pierwszy wręczono statuetki “Srebrnego Gryfa”

„Srebrny Gryf”

W dniu 17 lutego w Tomaszowie Lub. podczas posiedzenia Tomaszowskiego Porozumienia na Rzecz Rozwoju i Zatrudnienia odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnienia „Srebrny Gryf Powiatu Tomaszowskiego”.

Wyróżnienie to ustanowione zostało przez Radę Powiatu i będzie przyznawane corocznie instytucjom, organizacjom, firmom i osobom fizycznym działającym na terenie powiatu, zasłużonym dla jego rozwoju. Wyróżnienie przyznała kapituła w oparciu o złożone wnioski.

Przyznawane wyróżnienie wpisuje się w szereg działań samorządu powiatowego mających na celu rozwój przedsiębiorczości na terenie powiatu. W pierwszej edycji „Srebrnego Gryfa” otrzymali:

Bracia Mrozik Sp. z o.o. z Łaszczowa – zakład założony w 1989 r., początkowo zatrudniał 10 osób, dzisiaj urósł do rangi liczącego się w Europie potentata dającego pracę blisko 300 osobom. Zakład specjalizuje się w produkcji oklein naturalnych stosowanych do wyrobu mebli, drzwi, okien, paneli podłogowych. Okleiny produkowane są o grubościach 0,55 mm do 2,5 mm. Wykonywane są z drewna olchowego, bukowego, dębowego, jaworowego, jesionowego, brzozowego, czereśniowego i sosnowego. Na export , głównie do Niemiec trafia około 90% pr5odukcji. Zakład w ostatnich dwóch latach został rozbudowany kosztem blisko 7 mln złotych.Powstała nowa, wyposażona w nowoczesne urządzenia tnące i suszące hala produkcyjna, zmontowano nowoczesną kotłownię wykorzystującą odpady z drewna do wytwarzania ciepła technologicznego i ogrzewania pomieszczeń. Zakład nadal jest w trakcie rozwoju i modernizacji, planowane są nowe inwestycje w sferze produkcji. Firma jest w chwili obecnej największym i najnowocześniejszym zakładem okleiniarskim w Polsce i Europie.

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wrębiak- Witkowski z Tomaszowa Lub. – jeden z największych zakładów produkcyjnych w powiecie tomaszowskim, zatrudniający ponad 200 osób, prowadzi produkcję i sprzedaje swoje wyroby w placówkach handlowych na terenie Lubelszczyzny i sąsiedniego regionu podkarpacia. Zaopatruje kilkuset stałych odbiorców, w tym także zagranicznych z Ukrainy. Od początku istnienia zakładu właściciele stale inwestują i modernizują park maszynowy, dbają o nowoczesne rozwiązania w procesie technologicznym, tworzą zaplecze gospodarcze i logistyczne firmy. W zakładzie stosowane są wysokie normy sanitarne. Zakład prowadzi różnorodną działalność, wspiera liczne imprezy kulturalne i sportowe w regionie, akcje charytatywne organizowane na rzecz PCK. Firma doskonali swoje produkty i ma szansę umacniania swojej pozycji na lokalnym krajowym i europejskim rynku.

Roztocze – Zakład Usługowo-Produkcyjny Roman Rak z Tomaszowa Lub. – zakład powstał w 1991 roku, na początku zatrudniał kilku pracowników- głównie ślusarzy, praserów, tokarzy. Aktualnie firma zatrudnia 170 osób. W 2005 roku w zakładzie odnotowano 38% wzrost zatrudnienia, głównie spośród bezrobotnych kierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. Firma zajmuje się produkcją zamków, zawiasów i zacisków na rynek energetyczny. W ofercie znajduje się ponad 200 pozycji. Wyroby kierowane są na rynek krajowy i zagraniczny, m.inn do Czech, Niemiec, Hiszpanii, na Maltę, do Szwecji, Belgii, Holandii i na Ukrainę. W ostatnich latach firma inwestuje w bazę, w jakość zarządzania i doskonalenie kadr. Zakład dysponuje doświadczoną kadrą, własnym biurem projektowym wykwalifikowanym personelem technicznym oraz dobrze wyposażonym zapleczem wykonawczym. Zakład angażuje się w działalność charytatywną, sponsoruje wiele imprez organizowanych na terenie powiatu tomaszowskiego.

Skip to content