Żwirko i Wigura na wystawie

30 sierpnia 2022 roku przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim została otwarta wystawa poświęcona legendom polskiego lotnictwa Franciszkowi Żwirce i Stanisławowi Wigurze.

11 września 1932 r., tj. kilkanaście dni po spektakularnym zwycięstwie na Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge 1932 w Berlinie, podróżując na zlot lotniczy do Pragi, Franciszek Żwirko wraz ze Stanisławem Wigurą zginęli w katastrofie lotniczej w lesie pod Cierlickiem Górnym na Śląsku Cieszyńskim, na terenie ówczesnej Czechosłowacji. Przyczyną katastrofy było oderwania się skrzydła samolotu podczas burzy.

Na otwarcie ekspozycji przybyli: Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, Henryk Karwan Starosta Tomaszowski, Jarosław Korzeń Wicestarosta, Dariusz Czop Sekretarz Powiatu, Wiesław Cielica Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Krzysztofa Nagowska Prezes Zarządu Stowarzyszenia Nowoczesność i Tradycja.

Wystawę otrzymał Poseł Tomasz Zieliński dzięki uprzejmości Posła Przemysława Drabka.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy.