Zespół chirurgii jednego dnia przy SP ZOZ

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim informuje, że od 1 stycznia 2024 roku Oddział Laryngologiczny pracuje w systemie „zespołu chirurgii jednego dnia”, który obejmie podstawowe operacje z zakresu otolaryngologii. Głównym założeniem leczenia jest wykonywanie prostych zabiegów i hospitalizowanie pacjentów w trybie jednego dnia co pozwala skrócić kolejki.

W oddziale przeprowadzane będą małe i średnie zabiegi nosa, ucha i jamy ustnej m.in.:

– korekta skrzywionej przegrody nosa,

– nacięcie struktur migdałków podniebiennych,

– usunięcie polipów nosa,

– wycięcie wędzidełka języka,

– wyłuszczenie kamienia z przewodu ślinianki,

– usunięcie ciała obcego z ucha, nosa, gardła oraz migdała podniebiennego i migdałka gardłowego,

– punkcja zatoki nosa /płukania/aspiracja,

– biopsja ślinianki, migdałka podniebiennego i gardłowego, gardła, ucha, podniebienia miękkiego, nosa i jamy ustnej.

Zabiegi wykonywane będą w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Zawsze obecny będzie doświadczony anestezjolog i pielęgniarka anestezjologiczna.

mat. SP ZOZ Tomaszów Lubelski

SP ZOZ