Zawody w biegach narciarskich o Puchar Gryfa

Po ostatnich opadach śniegu i zimowej aurze jaka panuje na Lubelszczyźnie na najbliższą niedzielę, 14 stycznia 2024 roku zapraszamy do sportowej rywalizacji na trasy Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim na tradycyjne zawody w biegach narciarskich o Puchar Gryfa.

Zawody odbędą się ramach cyklu zawodów Lubelskiej Ligi Roztocze 2024 w biegach narciarskich, która odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego. Patronat nad LLR 2024 sprawować będzie także Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski Wojciech Żukowski.

To już po raz czwarty Lubelski Okręgowy Związek Narciarski jest organizatorem cyklu zimowych imprez Lubelskiej Ligi Roztocze w narciarstwie biegowym. Wcześniej, przez 20 lat ten cykl był organizowany pod nazwą Grand Prix. Tegoroczny cykl zawodów rozpoczynają zawody w stylu dowolnym ze startu masowego o Puchar Gryfa, kolejnymi będą 21 stycznia 2024 roku zawody o Puchar Roztocza, a pod koniec stycznia odbędą się Mistrzostwa Polski LZS (sobota 27 stycznia 2024 roku).

Na koniec ferii ,,lubelskich” planowane są na dzień 10 lutego 2024 roku w sobotę największe zawody sportów zimowych na Lubelszczyźnie XXXV Bieg Hetmański. Jednocześnie zachęcamy mieszkańców nie tylko województwa lubelskiego na jedyne trasy biegowe na ścianie wschodniej – trasy Siwa Dolina, które swój początek mają na stadionie OSiR Tomasovia ul. Aleja Sportowa 8. Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia nart biegowych i można też po nartach skorzystać z basenu.

Wszystkie informacje o kompleksie Siwa Dolina, a więc aktualne komunikaty, program zawodów, galerie zdjęć, mapy tras, linki do zgłoszeń, wyniki i galerie zdjęć po zawodach znajdziecie na stronie www.lozn.org.pl oraz na bieżąco na FB https://www.facebook.com/LubelskiOZNarciarski

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie – https://www.lubelskie.pl/

Imprezę wsparli: Powiat Tomaszowski i Miasto Tomaszów Lubelski.

mat: Waldemar Kołcun