• Wpisy

Zakończenie realizacji przedsięwzięcia grantowego pn.: „Powiat Tomaszowski rozwija dostępność architektoniczną oraz informacyjno – komunikacyjną”

Powiat Tomaszowski zakończył realizację przedsięwzięcia grantowego pn. „Powiat Tomaszowski rozwija dostępność architektoniczną oraz informacyjno – komunikacyjną” finansowanego w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty”.

Celem zmniejszenia barier w zakresie dostępności architektonicznej oraz informacyjno-komunikacyjnej Powiat Tomaszowski zakupił m.in.: cztery plany tyflograficzne do budynku Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim, zapewnił informację o zakresie działalności w postaci nagrania treści w polskim języku migowym na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim oraz na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Lubelskim. Rozpoczęto realizację usługi tłumacza języka migowego przez wykorzystanie zdalnego dostępu online do usługi tłumacza w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim, która możliwa jest na zakupionym w tym celu tablecie. W Starostwie Powiatowym oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy zostały zamontowane krzesła ewakuacyjne.

Dzięki dofinansowaniu możliwe stało się dostosowanie pomieszczeń higieniczno – sanitarnych w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim dla osób ze szczególnymi potrzebami. Zakupione zostały lustra uchylne, uchwyty do umywalek oraz system przywoławczy do toalet dla osób z niepełnosprawnościami w urzędzie.

Pętle indukcyjne, które wspomagają komunikację z osobami słabosłyszącymi zostały zainstalowane w trzech pomieszczeniach biurowych Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa (pięć sztuk pętli stanowiskowych) oraz w czterech jednostkach organizacyjnych powiatu: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tomaszowie Lubelskim, Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Tomaszowie Lubelskim, Powiatowy Urząd Pracy w Tomaszowie Lubelskim, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tomaszowie Lubelskim (po jednej pętli stanowiskowej w każdej jednostce).

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Tomaszowie Lubelskim został wyposażony w pasy ostrzegawcze i pola uwagi oraz tabliczki z opisem pomieszczeń w alfabecie Braille’a.

Realizacja grantu przyczyniła się do osiągnięcia celu przedsięwzięcia – poprawy dostępności do usług publicznych świadczonych przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim oraz wskazane jednostki organizacyjne powiatu dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Projekt „Dostępny samorząd – granty” jest realizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020, Działanie 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne.

Wartość grantu: 92 671,00  PLN

Sygnet przedstawia kwiat, który jest „osłabiony”. Dzięki podporze rozkwita. Kwiat symbolizuje osobę niepełnosprawną, podpora zaś - wsparcie ze strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Znak funduszy Europejskich Wiedza Edukacja Rozwój, barwy Rzeczypospolitej Polskiej, znak Unii Europejskiej z nazwą Europejski Fundusz Społeczny