XXX Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Etap rejonowy XXX Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy w Tomaszowie Lubelskim już za nami.

W zawodach rywalizowała ze sobą młodzież z trzech szkół średnich z powiatu tomaszowskiego. Zawodnicy udzielali pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby Mistrzostw stacjach, które zostały przygotowane profesjonalnie przez instruktora pierwszej pomocy PCK, panią Dorotę Stawarską, która była głównym sędzią zawodów.

Nad prawidłowym przebiegiem Mistrzostw i oceną drużyn czuwali profesjonalni ratownicy z KP PSP Tomaszów Lubelski i ratownicy z Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim. Nad bezpieczeństwem czuwała Policja Tomaszów Lubelski.

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK to wyjątkowe wydarzenie , które zostało objęte Patronatem Honorowym przez Starostę Tomaszowskiego pana Henryka Karwan w Jego imieniu ufundowane nagrody w postaci pucharów i medali wręczyła pani Katarzyna Gucz – Członek Zarządu Powiatu.

Dla wszystkich uczestników zawodów nagrody ufundował także Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski pan Wojciech Żukowski. Wręczyła je pani Renata Miziuk – Zastępca Burmistrza Miasta.

Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. Etap Rejonowy Mistrzostw wygrała drużyna I Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy znakomitego przygotowania, a drużynie I Liceum Ogólnokształcącego życzymy powodzenia na etapie okręgowym, który czeka ich już 11 maja w Lublinie.

Bardzo serdecznie dziękujemy Wszystkim współorganizatorom Mistrzostw: obsłudze technicznej Tomaszowski Dom Kultury, Wolontariuszom PCK z Polski i Ukrainy, sponsorom.

mat. PCK Tomaszów Lubelski/fb