Wysoka jakość kształcenia zawodowego w powiecie tomaszowskim

1 września 2021 r Powiat Tomaszowski rozpoczyna realizację projektu pn „Wysoka jakość kształcenia zawodowego w powiecie tomaszowskim”.

Projekt ma na celu podniesienie jakości oferty edukacyjnej oraz wzmocnienie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Macieja Rataja i Zespołu Szkół techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego, służące podniesieniu zdolności 370 uczniów do przyszłego zatrudnienia, poprzez realizację w placówkach kompleksowego programu obejmującego dodatkowe zajęcia i staże, rozwijające umiejętności zawodowe uczniów oraz doposażenie w/w placówki i rozwijanie kwalifikacji 33 nauczycieli zatrudnionych w wymienionych placówkach.

Planowana wartość projektu to 4 604 703,50 zł,  w tym dofinansowanie – 4 144 233,15 zł

Wkład własny Powiatu to 460 470,35 zł

Zadania zaplanowane w projekcie:

1. Wyposażenie pracowni przedmiotów zawodowych
  2. Aktualizowanie przez nauczycieli, w tym nauczycieli zawodu oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu swojej wiedzy
  3. Staże i praktyki dla uczniów
  4. Dodatkowe zajęcia specjalistyczne i wsparcie uczniów w zakresie zdobywania dodatkowych uprawnień