• Wpisy

“Wysoka jakość kształcenia zawodowego w powiecie tomaszowskim” – podsumowanie realizacji projektu

Powiat Tomaszowski zakończył realizację projektu pn. „Wysoka jakość kształcenia zawodowego w powiecie tomaszowskim”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 Edukacja, kwalifikacje i kompetencje; Działanie 12.04.00. Realizacja projektu przypadała na okres od 01.09.2021 r. do 31.08.2023 r. Projekt miał na celu podniesienie jakości oferty edukacyjnej oraz wzmocnienie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Macieja Rataja i Zespołu Szkół techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego.

W ramach projektu:

– wyposażono pracownie przedmiotów zawodowych ZSTM i ZSTZ na łączną wartość 1 022 805,91 zł,

– 62 nauczycieli kształcenia zawodowego oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu ukończyło szkolenia i nabyło kwalifikacje,

– 159 uczniów odbyło staże zawodowe dla uczniów,

– 442 uczestników projektu (uczniowie i nauczyciele) uzyskało kwalifikacje w ramach pozaszkolnych form kształcenia.

Wszystkie zaplanowane w projekcie zadania zostały zrealizowane, a wskaźniki osiągnięte.