Wyróżnienia “Srebrny Gryf” 2019 rozdane!

W dniu 14 czerwca 2019r. w Restauracji Staropolska w Tomaszowie Lubelskim odbyła się uroczysta Gala XIV edycji „Srebrny Gryf” Powiatu Tomaszowskiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie szczególnie zasłużonych dla rozwoju powiatu oraz jego promocji w kraju i poza granicami. Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła Wyróżnienia na czele z przewodniczącym Adamem Piaseckim postanowiła nagrodzić w tym roku:
1. Rodzinną firmę „AGRO-BUD” – Państwo Lucyna i Bogdan Kozyrowie za rozwijanie rodzinnej działalności agroturystycznej, kulinarnej i hotelarskiej łączonej z promocją Gminy i Powiatu
2. Rodzinną firmę „Manufaktura Kulinarna Pod LasemMałgorzaty Wawrzusiszyn za kultywowanie rodzinnych tradycji kulinarnych, wprowadzanie nowych technologii w produkcji garmażeryjnej i dystrybucji produktów roztoczańskich
3. dra hab. Henryka Malca z Falkowa (gmina Rachanie) za umiejętne wykorzystywanie sukcesów naukowych i produkcyjnych w aktywizacji gospodarczej oraz kulturalnej społeczności rodzinnych stron.
Statuetki „Srebrny Gryf” oraz dyplomy Laureatom wręczyli Adam Piasecki Przewodniczący Rady Powiatu oraz Henryk Karwan Starosta Tomaszowski.

Swoją obecnością na Gali zaszczycili także zwycięzcy AgroLigi 2018 Anna, Antoni i Ireneusz Kuśmierczakowie – właściciele „Karpiówki’ z Bełżca.

Prezentację na temat “Strefa inwestycji ARP platformą współpracy w regionie” wygłosił Janusz MiśEkspert Koordynator Zespołu Pozyskiwania i Obsługi Inwestorów z Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark Wisłosan. Na Gali obecny był też Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu Oddział w Tarnobrzegu Pan Adam Kuśnierz.

Prezentację na temat “Krajowego Funduszu Szkoleniowego jako instrumentu wspierającego kształcenie ustawiczne pracodawców i ich pracowników” przedstawiła Violetta Grabek z Działu Szkoleń i Przekwalifikowań w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tomaszowie Lubelskim.

Jarosław Korzeń Wicestarosta Tomaszowski gratulując i dziękując za wielką promocję Powiatu Tomaszowskiego i Gminy Bełżec wręczył laureatom okolicznościowy grawerton i bukiet kwiatów.

Wśród zaproszonych gości którzy przybyli na Galę byli m.in. przedstawiciele delegacji z Freudenstadt (Niemcy) Bischoff Urlich, Sarah Schauer i Ralf Bohnet, Zenon Swatek Starosta Lubaczowski, Paweł Głaz Wicestarosta Lubaczowski, Stanisław Strumidło Członek Zarządu Powiatu Lubaczowskiego, Bartłomiej Martys przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego, Anna Romanowicz-Łagowska Dyrektor Biura Tomasza Zielińskiego Posła na Sejm RP, Katarzyna Gucz Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Dariusz Czop Sekretarz Powiatu Tomaszowskiego, wójtowie z powiatu tomaszowskiego, dyrektorzy podległych jednostek.

Gala odbyła się dzięki partnerstwu z Powiatowym Urzędem Pracy w Tomaszowie Lubelskim.

Patronat mediany nad Galą Srebrny Gryf sprawowali: TVP 3 Lublin, Kronika Tygodnia  którą reprezentowali Redaktor Naczelny Robert Chorbaczewski oraz redaktor Anna Pulińska , Gali patronowały też ReWizje Tomaszowskie.
Składamy wyrazy uznania dla tegorocznych Laureatów i życzymy dalszych sukcesów!