Wspólne kolędowanie w Gminie Telatyn

12 stycznia 2024 roku w Telatynie odbył się już po raz czwarty w Gminie Telatyn Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który jako wydarzenie wpisał się już na stałe w kalendarz gminnych uroczystości. To bardzo cieszy, że ta piękna polska tradycja jest pielęgnowana w naszych domach i przenoszona na nasze gminne środowisko lokalne. Świadczy o tym zaangażowanie i liczny udział wykonawców, których z roku na rok jest co raz więcej. W gminnym kolędowaniu, oprócz bardzo licznie zgromadzonej widowni oraz artystów, uczestniczył gospodarz miejsca – Wójt Gminy pan Dariusz Kozłowski oraz goście: pan Hubert Bartecki reprezentujący Posła na Sejm RP pana Tomasza Zielińskiego oraz Starostę Tomaszowskiego pana Henryka Karwana, Przedstawiciel Zarządu Powiatu Tomaszowskiego pan Wiesław Cielica, Przewodniczący Rady Gminy pan Jarosław Romanowski, Sekretarz Gminy Telatyn pani Małgorzata Bryk, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Telatyn pani Alicja Górnik, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Telatynie – pani Małgorzata Śliczniuk – Loda i pani Wiesława Przytuła wraz ze społecznością szkolną, harcerze wraz z druhem Henrykiem Szarugą, zuchy wraz z druhną Izabelą Kozak, Przewodnicząca Gminnego Klubu Seniora pani Halina Szczerbińska wraz z seniorami. Wszystkich obecnych powitał Wójt Gminy pan Dariusz Kozłowski a krótką historię dotycząca kolęd i kolędowania przedstawiła pani Ewelina Galant-Woźniak. W trakcie poszczególnych występów zaproszeni goście dzieli się opowieściami o tym, jak kolędują w swoich domach i jakie tradycje świąteczne są u nich celebrowane. W przygotowanie uroczystości włączyły się panie z Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich oraz seniorzy z Gminnego Klubu Seniora, którzy dla wszystkich uczestników przygotowali słodki poczęstunek. W Przeglądzie wzięło udział blisko 200 wykonawców, łącznie występów scenicznych było 20. Na scenie wystąpili: soliści – Szymon Antoni Skowyra Winiarczuk, Bartosz Jerzy Skowyra Winiarczuk, Diana Bryk, Eliza Tętnowska, Zuzanna Tętnowska, Julia Lizak, Julia Stasiuk, Emilia Jaśkiewicz, Milena Safaryn oraz zespoły – Maluchy i Maluszki 3-4 latki, Grupa 5 latków ,,Śpiewające Brzdące, Grupa 6- latków, Zuchy ,,Ogniki”, Harcerze ,,Modrzewie”, Zespół ,,Halen”: Hanna Prus i Lena Grabczuk, Zespół ,,Przyjaciółki” : Gabriela Tętnowska, Patrycja Grabczuk, Wiktoria Knap, Emilia Sobuś, Zespół Artystyczny FERMATA, Zespół Śpiewaczy LAWENDA. Gościnnie, na scenie zaprezentowali się również uczestnicy warsztatów wokalnych ,,Muzyka łączy nie dzieli”.

Wykonawcy zaprezentowali bardzo różnorodny repertuar, począwszy od tradycyjnych kolęd aż po współczesne bożonarodzeniowe pastorałki przygotowane w ciekawych opracowaniach i aranżacjach. Poziom artystyczny był bardzo wysoki, a wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami zgromadzonej publiczności. Słowo podziękowania do wszystkich uczestników Przeglądu skierował Wójt Gminy Telatyn pan Dariusz Kozłowski. Wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki i statuetki.

mat. UG Telatyn