Informujemy o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego online w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim.
Wideotłumacz to usługa skierowana do osób głuchych, które chcą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego on-line podczas wizyty w urzędzie. Usługa polega na połączeniu się z tłumaczem języka migowego za pośrednictwem stanowiska wyposażonego w tablet. Pozwala na swobodną obsługę osób ze szczególnymi potrzebami oraz na koordynowanie spraw osobiście przez osobę głuchą.
Usługa wideotłumacza jest realizowana w ramach projektu „Dostępny samorząd – granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) 2014-2020, Działanie 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne na przedsięwzięcie grantowe pod nazwą „Powiat Tomaszowski rozwija dostępność architektoniczną oraz informacyjno – komunikacyjną”.
„Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim oferuje usługę Wideotłumacz dla osób głuchych. Można u nas skorzystać z Wideotłumacza od razu, nie trzeba się specjalnie umawiać.Jak to zrobić? Gdy wejdziesz do budynku przy ulicy Lwowskiej 68 poszukaj Sekretariatu Starostwa (I piętro). Tam poinformuj pracowników, że potrzebujesz Wideotłumacza. Na przykład możesz mieć przy sobie kartkę „Chciałbym skorzystać z Wideotłumacza”. Trzeba będzie chwilę poczekać i zostanie uruchomiona usługa Wideotłumacz. Urząd jest czynny w poniedziałek w godzinach od 7:30 do 15:30, wtorek od 8:00 do 16:00, środa, czwartek i w piątek od 7:30 do 15:30 a wideotłumacz od 8:00”.
