“Srebrny Gryf” dla firmy KALGRUP

Decyzją Kapituły Wyróżnienia „Srebrny Gryf” Powiatu Tomaszowskiego laureatem edycji 2014 roku została Grupa producentów owoców i warzyw KALGRUP, Spółka z o.o. ze Steniatyn Kolonii, gmina Łaszczów. Wyróżnienie wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się w dniu 26 czerwca 2014 r. w restauracji „Staropolska”.  Statuetkę „Srebrny Gryf” oraz okolicznościowy dyplom wręczyli :Przewodniczący Rady Powiatu Jan Dawidowski oraz Starosta Tomaszowski Jan Kowalczyk. Prezes KALGRUP Janusz Kulik otrzymał również upominek od Burmistrza Łaszczowa Cezarego Girgiela. KALGRUP w 2008 roku został zarejestrowany jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wizją założycieli był znaczący rozwój firmy. Misją – produkcja i sprzedaż warzyw na jak najwyższym poziomie, poszerzanie rynków zbytu i rozpoznawalność wyrobów na półkach największych sieci handlowych. Wieloletnia praca w tym zakresie przyniosła oczekiwane rezultaty. Obecnie Kalgrup jest uznaną grupą producentów warzyw, zrzeszającą 46 członków. Obszar upraw przekracza 1000 hektarów. Produkcja warzyw korzeniowych oscyluje na poziomie 5600000 kg, warzyw kapustnych 770000 kg, cebuli 3000000 kg (dane z 2013 r). Możliwości przechowalnicze to komory chłodzące pozwalające przechować do 13 tys. ton warzyw w warunkach chłodniczych. Przechowalnia cebuli jest wyposażona w zaawansowane technologicznie nawiewy. Całość pozwala na produkcję wyrobów bardzo wysokiej jakości, niezawodność dostaw praktycznie przez cały rok. Rzetelność potwierdza coraz dłuższa lista odbiorców zarówno krajowych jak i zagranicznych. Produkty spółki  można znaleźć na półkach dużych sieci handlowych (m. in Tesco, Lidl, Kaufland).
Inne zdjęcia p.Krzysztofa Rębisza-fotofilmpro ,,Srebrny Gryf dla firmy KALGRUP”można obejrzeć na stronie:kliknij tutaj