SP ZOZ wprowadził “Dobry posiłek w szpitalu”

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim od 4 grudnia 2023 roku przystąpił do programu pilotażowego „Dobry posiłek w szpitalu” wprowadzonego Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 25 września 2023 r.

Celem programu jest zwiększenie dostępności porad żywieniowych oraz wdrożenie optymalnego modelu żywienia świadczeniobiorców w szpitalach. Program ma szczególne znaczenie dla właściwego żywienia pacjenta przebywającego w warunkach szpitalnych, gdyż odpowiednie żywienie stanowi integralną część całego procesu leczenia, a właściwa ocena stanu odżywienia i wdrażanie odpowiedniego sposobu żywienia jest istotnym elementem zwiększenia szans chorych na wyzdrowienie.

Jadłospis na tydzień przygotowuje Pani dietetyk w oparciu o zalecenia opracowane przez ekspertów od żywienia. Każdy pacjent będzie mógł także liczyć na porady żywieniowe.

mat. SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim