Są fundusze na konserwację ambony w kościele pw. NSPJ w Tomaszowie Lubelskim

Po zakończeniu postępowania zakupowego i wyłonieniu wykonawcy w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim została zawarta umowa pomiędzy Parafią Rzymsko-Katolicka pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim reprezentowaną przez ks. Jerzego Sopla – Proboszcza parafii a firmą PRO ARTIS Paweł Otulak.

Przedmiotem umowy jest przeprowadzenie prac konserwatorskich i restauratorskich zabytków ruchomych w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim, tj. konserwacji technicznej i estetycznej obiektu ambony wpisanej do rejestru zabytków województwa lubelskiego.

Wniosek o dofinansowanie ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, Edycja 2 został złożony przez Powiat Tomaszowski. Wysokość pozyskanej kwoty dofinansowania na powyższy cel wyniosła 337 195, 59 zł wkład własny Powiatu Tomaszowskiego wynosi 6 881,54 zł. Powiat Tomaszowski zawarł umowę o udzielenie dotacji na rzecz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim. Planowana data zakończenia inwestycji to 28.11.2024 r.

Przy podpisaniu umowy obecni byli: Henryk Karwan – Starosta Tomaszowski, Jarosław Korzeń – Wicestarosta, Grażyna Murjas – Skarbnik Powiatu, Aneta Pisarczyk – Kierownik Referatu Zamówień Publicznych w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim.