PRZEBUDOWA SKRZYŻOWANIA DRÓG POWIATOWYCH NR 3566L I 3560L

RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG

PRZEBUDOWA SKRZYŻOWANIA DRÓG POWIATOWYCH NR 3566L I 3560L Z DROGAMI MIEJSKIMI NR 111792L I 111854L W TOMASZOWIE LUBELSKIM WRAZ Z WŁĄCZENIEM DO DROGI POWIATOWEJ NR 3546L

DOFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW RZĄDOWEGO FUNDUSZU ROZWOJU DRÓG

DOFINANSOWANIE –1 932 845, 60 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJ –3 035 472, 27 zł

Realizowana inwestycja zlokalizowana jest w mieście Tomaszów Lubelski i gminie wiejskiej Tomaszów Lubelski (Pasieki).

Zadanie obejmuje m.in. następujące elementy prac:

1) Wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej o długości 0,657 km;

2) Przebudowa skrzyżowania dróg ul. Żwirki i Wigury, ul. Sportowa na skrzyżowanie typu rondo;

3) Przebudowa istniejących chodników z kostki brukowej o łącznej długości 755 m;

4) Budowa dwukierunkowej ścieżki rowerowej  o długości 1074 m;

5) wykonanie dwóch przystanków komunikacyjnych;

6) na odcinku poza terenem zabudowy wykonanie pobocza gruntowego częściowo ulepszonego kruszywem;

7) wykonanie wysepki kanalizującej ruch oraz dodatkowego pasa dla osób skręcających w lewo.

8) wykonanie przebudowy zjazdów publicznych i indywidualnych na zjazdy o nawierzchni z kostki brukowej lub bitumicznej,

9) kompleksowe wykonanie oznakowania poziomego farbą grubowarstwową odblaskową wraz z wykonaniem  1 oznakowania przejścia aktywnego;

10) wykonanie oświetlenia ulicznego w obrębie ronda.

Realizacja zadania przyczyni się w znacznym stopniu do poprawy sieci dróg publicznych, stanowiąc dojazd mieszkańców części gminy i miasta Tomaszów Lub. do centrum miasta Tomaszów Lubelski, a mieszkańców miasta do ośrodków wypoczynkowych w gminie Susiec na Roztoczu, wpływając dodatkowo na poprawę dostępności do terenów inwestycyjnych i mieszkaniowych.
Nastąpi poprawa bezpieczeństwa kierujących pojazdami i mieszkańców przyległych obszarów oraz turystów (powstanie skrzyżowania typu rondo, ścieżki rowerowej i przebudowa chodników) tym samym poprawiając jakość życia mieszkańców.  Droga stworzy także (oprócz przebudowywanej nawierzchni) element spójnego ciągu drogowego także dla rowerzystów krzyżując się z drogą powiatową Tomaszów Lubelski-Susiec.