• Wpisy

”Przebudowa, rozbudowa drogi powiatowej Nr 3547 od drogi wojewódzkiej Nr 853 do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 3546L w miejscowości Pasieki”.

Zadanie zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

DOFINANSOWANIE –8 537 703,66 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI –16 394 015,96 zł

Realizowana inwestycja zlokalizowana jest na terenie gminy Tomaszów Lubelski w miejscowości Pasieki oraz na terenie gminy Susiec w miejscowości Łosiniec.

Zadanie obejmuje w swoim zakresie przebudowę istniejącego odcinka w miejscowości Pasieki oraz rozbudowę drogi gruntowej od miejscowości Łosiniec do drogi wojewódzkiej Nr 853.

Zakres robót na przedmiotowych odcinkach obejmuje:

• wykonanie nawierzchni z poszerzeniami,
  • wykonanie konstrukcji drogi,
  • wykonanie chodników i zatok autobusowych,
  • wykonanie poboczy,
  • wykonanie zjazdów,
  • wykonanie przepustów,
  • wykonanie kanału technologicznego
  • wykonanie oznakowania pionowego i pionowego oraz elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Celem inwestycji jest wykonanie połączenia z siecią dróg wojewódzkich oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu, komfortu użytkowania drogi oraz odwodnienia.

Realizacja zadania w znacznym stopniu poprawi dostępność transportową mieszkańców gminy Tomaszów Lubelski i Susiec do ośrodków gospodarczych i do usług publicznych. Mieszkańcy uzyskają swobodny dostęp do drogi wojewódzkiej Nr 853. Inwestycja przyczyni się do poprawy dostępności i czasu reakcji dla służb ratowniczych i porządkowych do tych terenów dla jednostek straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz policji. Realizacja zadania umożliwi także dalszy rozwój transportu zbiorowego.