„Przebudowa, rozbudowa drogi powiatowej Nr 3535L Machnów Stary – Kornie – Hrebenne”

Zadanie zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

DOFINANSOWANIE –2 920 400,00zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI –4 379 330,01 zł
Napis Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Na górze flaga Polski i Godło.

Realizowana inwestycja zlokalizowana jest na terenie gminy Lubycza Królewska na odcinku drogi powiatowej nr 3535L w miejscowości Kornie.

Zadanie obejmuje w swoim zakresie uzyskanie wymaganych prawem decyzji oraz zezwoleń dla przedmiotowej inwestycji w tym: uzyskanie decyzji na realizację inwestycji drogowej, pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budo oraz wykonanie przebudowy i rozbudowy odcinka drogi powiatowej na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej.

Inwestycja dotyczy przebudowy i rozbudowy drogi powiatowej nr 3535L od km 5+970 do km 7+370 i obejmuje:

− przebudowę i rozbudowę drogi powiatowej o długości 1400 m oraz dowiązanie do istniejących konstrukcji drogi,

− przebudowę zjazdów zwykłych na działki leśne i działki zabudowane,

− przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi i powiatowymi,

− przebudowę przepustu drogowego na potoku „Prutnik”,

− budowę kanału technologicznego, − przebudowę przejazdów kolejowych,

− przebudowę odwodnienia drogi w zakresie niezbędnym do odprowadzenia wód z powierzchni utwardzonych,

− zabezpieczenie sieci technicznych rurami osłonowymi,

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz komfortu użytkowania drogi.

Realizacja zadania w znacznym stopniu poprawi dostępność transportową mieszkańców gmin do ośrodków gospodarczych i do usług publicznych. Mieszkańcy uzyskają poprawiony dostęp do drogi krajowej K17 oraz wojewódzkiej Nr 867. Inwestycja przyczyni się do poprawy dostępności i czasu reakcji dla służb ratowniczych i porządkowych do tych terenów dla jednostek straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz policji. Realizacja zadania umożliwi także dalszy rozwój transportu zbiorowego.