PRZEBUDOWA ODCINKA DROGI POWIATOWEJ NR 3521L W TOMASZOWIE LUBELSKIM

DOFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW RZĄDOWEGO FUNDUSZU INWESTYCJI LOKALNYCH

DOFINANSOWANIE –335 322,46 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI –710 944,82 zł

Zrealizowana inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Tomaszów Lubelski. Zadanie obejmowało przebudowę odcinka drogi powiatowej nr 3521L na długości 0,859 km polegającą na wykonaniu pobocza utwardzonego o nawierzchni bitumicznej. Roboty obejmowały także regulację profilu istniejących zjazdów oraz umocnienie istniejącej skarpy płytami ażurowymi.

W ramach zadania zmieniono stałą organizację ruchu drogowego zwiększając zakres terenu zabudowanego na odcinku od Tomaszowa Lubelskiego do końca miejscowości Majdan Górny, co miało na celu uspokojenie ruchu pojazdów samochodowych..

Celem przewodnim inwestycji było poprawa jakości życia mieszkańców oraz zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników ruchu a w szczególności pieszych i rowerzystów.