Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 3514L Rzeplin – Nowosiółki

Zadanie zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

DOFINANSOWANIE –9 390 403,40 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI –9 884 635,16 zł
Napis Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Na górze flaga Polski i Godło.

Realizowana inwestycja zlokalizowana jest na terenie gminy Ulhówek i gminy Telatyn na odcinku drogi powiatowej nr 3514L w miejscowościach Rzeplin, Łachowce, Radków i  Radków Kolonia.

Zadanie obejmuje w swoim zakresie przebudowę istniejącego odcinka drogi powiatowej nr 3514L Rzeplin – Nowosiółki od km 30+230,00 do km 31+689,88 oraz od km 33+675,00 do km 35+300,00 o łącznej długości 3084,88 m.

Zakres robót na przedmiotowym odcinku obejmuje:

• wzmocnienie istniejącej jezdni drogi powiatowej,
  • poszerzenie istniejącej drogi powiatowej,
  • budowę / przebudowę zatok autobusowych,
  • przebudowę chodników,
  • remont istniejących przepustów pod drogą powiatową oraz pod zjazdami,
  • przebudowę zjazdów,
  • zabezpieczenie istniejącej infrastruktury,
  • wycinkę kolidujących drzew i krzewów z projektowaną inwestycją,
  • wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz komfortu użytkowania drogi.

Realizacja zadania w znacznym stopniu poprawi dostępność transportową mieszkańców gmin do ośrodków gospodarczych i do usług publicznych. Mieszkańcy uzyskają poprawiony dostęp do drogi wojewódzkiej Nr 852. Inwestycja przyczyni się do poprawy dostępności i czasu reakcji dla służb ratowniczych i porządkowych do tych terenów dla jednostek straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz policji. Realizacja zadania umożliwi także dalszy rozwój transportu zbiorowego.