Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w “Bartoszu”

15 października 2024 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.

Wydarzenie zgromadziło grono pedagogiczne i uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu tomaszowskiego.

Akademię z tej okazji przygotowali uczniowie Bartosz.SU. Ich występ spotkał się z dużym uznaniem publiczności.

Podczas uroczystości wręczono również wyróżnienia dla nauczycieli, którzy zostali uhonorowani za swoje osiągnięcia dydaktyczne i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Uczniowie, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami w nauce, zostali nagrodzeni stypendiami, co stanowiło ukoronowanie ich ciężkiej pracy i motywację do dalszych sukcesów.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej był nie tylko okazją do podziękowań, ale także do refleksji nad rolą edukacji w kształtowaniu przyszłości. To ważne wydarzenie przypomniało, jak istotna jest współpraca na linii nauczyciel–uczeń oraz docenienie wysiłków każdej ze stron.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz Powiatu Tomaszowskiego: Witold Pitura Przewodniczący Rady Powiatu Tomaszowskiego, Henryk Karwan – Starosta Tomaszowski, Jarosław Korzeń – Wicestarosta, Dariusz Czop oraz Wiesław Cielica – Członkowie Zarządu Powiatu, Dominika Janicka – Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim.

W uroczystości wziął udział również Tomasz Zieliński Poseł na Sejm RP, który swoją obecnością podkreślił wagę edukacji jako fundamentu rozwoju społecznego oraz docenił zaangażowanie zarówno nauczycieli, jak i uczniów w budowanie przyszłości lokalnej społeczności.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w "Bartoszu"