Powiat Tomaszowski laureatem Rankingu EO ZPP.

Związek Powiatów Polskich opublikował listę laureatów w Ogólnopolskim Rankingu Energii Odnawialnej za 2015 rok. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP w zakresie promocji rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych. Klasyfikowane są projekty związane z wykorzystywaniem energii słonecznej, geotermalnej, wodnej, wiatru, otoczenia i biomasy.
W kategorii Powiaty :
1. Powiat Bielski-woj.podlaskie,
2. Powiat Suski,
3. powiat Lubartowski,
4. Powiat Swiecki,
5. Powiat Tomaszowski– woj. lubelskie.
Więcej wyników można zobaczyć na stronie Związku Powiatów Polskich.
Na terenie powiatu tomaszowskiego działają 3 farmy fotowoltaiczne (w Tomaszowie Lubelskim o mocy 1,32 MW, w Jezierni, gmina Tomaszów Lubelski  o mocy 990 kW oraz w Wożuczynie Cukrowni, gmina Rachanie o mocy 600 KW), 4 farmy wiatrowe o łącznej mocy  ponad 77 MW (10 turbin wiatrowych na terenie  gminy Tomaszów Lubelski- 20 MW, 17 na terenie gminy Jarczów-26,5 MW, 15 na terenie gminy Tyszowce-30 MW i 4 w Dębach, gmina Lubycza Królewska- 0,6 MW), mała elektrownia wodna o mocy 67 KW na rzece Sołokiji w Wierzbicy, gmina Lubycza Królewska, wytwórnia pelletu ze słomy  w Zatylu, gmina Lubycza Królewska, wytwórnia brykietu ze słomy w SKR Łaszczów,  pompy ciepła i kolektory słoneczne w Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach, kolektory słoneczne na budynkach:  szpitala, szkół, przedszkoli , Tomaszowskim Domu Kultury i domach osób prywatnych. Więcej informacji o działających instalacjach można zobaczyć na stronie Energii Odnawialnej.
Zdjęcia z galerii Starostwa i firmy EDP Renewables Polska.