Podpisano umowy na kolejne odcinki S17

28 listopada 2022 roku w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Lubelskim podpisane zostały umowy na realizację dwóch odcinków drogi ekspresowej S17 w formule projektuj i buduj: Zamość Południe – Tomaszów Lubelski oraz odcinek Tomaszów Lubelski – Hrebenne.

Pierwszy z odcinków będzie liczył ok. 18,5 km a zrealizuje go firma Kolin, natomiast drugi odcinek Tomaszów Lubelski – Hrebenne o długości 17,5 km zrealizuje firma Budimex SA.

Łączna wartość obu kontraktów na budowę dwóch odcinków S17 to ponad 1 miliard 400 milionów złotych.

W uroczystym podpisaniu umów na realizację dwóch odcinków S17 uczestniczyli m.in. Jacek Sasin – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych, Rafał Weber – Wiceminister Infrastruktury, Tomasz Zieliński – Poseł na Sejm RP, Lech Sprawka – Wojewoda Lubelski, Robert Gmitruczuk – Wicewojewoda, Michał Mulawa – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Mirosław Czech – Dyrektor oddziału GDDKiA w Lublinie, Henryk Karwan – Starosta Tomaszowski, Radni do Sejmiku Województwa Lubelskiego, przedstawiciele samorządów powiatu tomaszowskiego i zamojskiego oraz przedstawiciele Wykonawców.