Podpisanie umowy o partnerskiej współpracy międzyregionalnej.

21 lipca 2016 roku w Żabince, obwód brzeski Republiki Białoruś Jan Kowalczyk- Starosta oraz Tadeusz Stanibuła- Członek Zarządu podpisali ,,Umowę pomiędzy Żabinkowskim Rejonowym Komitetem Wykonawczym Republiki Białoruś a Powiatem Tomaszowskim, Województwo Lubelskie, Rzeczpospolita Polska o partnerskiej współpracy międzyregionalnej”.
Umowa zawarta została do rozwoju kontaktów w dziedzinach: kultury, edukacji, sportu, rekreacji, ochrony zabytków, gospodarki, handlu, spraw społecznych, ochrony przeciwpożarowej, ekologii, ochrony środowiska, rolnictwa i przetwórstwa rolno- spożywczego oraz innych dziedzin będących  przedmiotem wspólnego zainteresowania stron porozumienia.
Po podpisaniu umowy delegacja Powiatu Tomaszowskiego wzięła udział w uroczystościach z okazji rocznicy wyzwolenia miasta Żabinka spod okupacji niemieckiej.