Nabór wniosków do Rządowego Programu Klub — Edycja 2022

7 kwietnia o godzinie 13.00 oficjalnie „oddzwoniono” start elektronicznego generatora wniosków tegorocznej edycji Rządowego Programu Klub. Dokonali tego Minister Sportu i Turystyki — Kamil Bortniczuk i Prezes RG KZ LZS Mieczysław Kazimierz Baszko. Do 6 czerwca 2022 r. kluby mogą przesyłać swoje zgłoszenia do programu. Przypominamy, że po raz pierwszy w historii przeprowadza rekrutację ogólnopolski operator krajowy, którym jest Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Ministerialny budżet programu w 2022 roku jest rekordowy i wynosi 66,5 miliona złotych.

7 kwietnia o godz. 12 w siedzibie PKOL w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona Rządowemu Programowi KLUB. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Anna Krupka — Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Cezary Kulesza — Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Apoloniusz Tajner — Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Henryk Olszewski — Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, przedstawiciele Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, Ministerstwa Sportu i Turystyki, polskich związków sportowych, prezesi Wojewódzkich Zrzeszeń LZS, koordynatorzy projektu i konsultanci.

Więcej informacji na stronie: https://rzadowyprogramklub.pl/