MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski najlepszym klubem w Polsce!

Podsumowano sezon narciarski w rywalizacji o Puchar Grupy Azoty.

W Szczawnicy w pięknej oprawie w obecności Członka Zarządu Grupy Azoty – Zbigniewa Paprockiego i Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego – Adama Małysza odbyło się oficjalne podsumowanie sezonu biegów narciarskich – rywalizacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, która od pięciu sezonów odbywa się o Puchar Grupy Azoty.

Klub MULKS Grupa Oscar po rocznej przerwie /zajął 2 miejsce/ wygrywa, po raz dwunasty klasyfikację klubową. Nagrodzeni zawodnicy z pierwszych trójek klasyfikacji indywidualnych to: Oskar Gumieniak, Alicja Koper, Antoni Zółkiewski, Wojciech Nieścior, Emil Koper i Bartosz Cielniak.

Na ten sukces złożyła się praca całego sztabu szkoleniowego klubu w osobach: Henryk Ostrykiewicz, Ewelina Mróz, Ewa Korkosz, Beata Kulczyńska, Krystyna Kołcun, Jaromir Korkosz i Waldemar Kołcun.

Do tego niewątpliwie dołożył się wysiłek wszystkich punktujących zawodników klubu, których wsparli rodzice. Ten kolejny sukces to niewątpliwie zasługa całego środowiska skupionego wokół biegów narciarskich w Tomaszowie Lubelskim: zawodników, rodziców, trenerów, działaczy, władz Województwa Lubelskiego, Powiatu i Miasta Tomaszów Lubelski.

Klub MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski ponownie najlepszym klubem w Polsce w narciarstwie klasycznym- biegach narciarskich.

Wygrywa: klasyfikację Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży MSIT oraz po ubiegłorocznym 2 miejscu i wcześniejszych 11. zwycięstwach wraca na szczyt klasyfikacji Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich Pucharu Grupy Azoty PZN w klasyfikacji klubów.

W klasyfikacji WSDIM zdobywa 336,5 pkt. (drugie miejsce WSS Wisła – 196 pkt).

W klasyfikacji Grupy Azoty MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski zdobywa 9005,75 pkt. i wyprzedza NKS Trójwieś Beskidzką /7558,88 pkt / i UKS Regle Kościelisko /7471,93 pkt/.

Czekamy na ostatnią klasyfikację czyli ranking klubów w biegach narciarskich Polskiego Związku Narciarskiego. Indywidualnie w PGA najlepiej wypada Antoni Żółkiewski – 1 miejsce, Wojciech Nieścior – 2 miejsce, Emil Koper – 3 miejsce, Bartosz Cielniak – 3 miejsce, Alicja Koper – 3 miejsce, Oskar Gumieniak – 3 miejsce, Anna Berezecka – 4 miejsce, Karolina Kuć – 6 miejsce.

Wszystkie informacje, rankingi, wyniki znajdziecie na stronie www.lozn.org.pl

tekst: Waldemar Kołcun

MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski najlepszym klubem w Polsce!