Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzików w biegach narciarskich na Słowacji

W dniach 25-27 marca 2024 roku na trasach narciarstwa biegowego kompleksu sportowego Strbske Pleso-Słowacja odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzików w biegach narciarskich.

Największy sukces odniosła sztafeta młodzików zdobywając brązowy medal w składzie: Denis Wróblewski, Aleksander Kinczkowski, Michał Bartmański i Oskar Gumieniak.

Wysokie piąte miejsce zdobyła sztafeta seniorska klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski w składzie juniorskim: Antoni Żółkiewski, Emil Koper, Szymon Bełz i Bartosz Kita. Indywidualnie najlepiej zaprezentował się młodzik Oskar Gumieniak, który w stylem klasycznym wywalczył 4 miejsce, a w stylu dowolnym był na 6 miejscu.

W zawodach klub reprezentowało 13. zawodników.

Cieniem na imprezie położyło się brak rozegrania konkurencji młodzieżowiec, co będzie miało swoje konsekwencje finansowe dla zawodników /stypendia/ i klubu/ brak punktów, które przełożą się na finansowanie klubu w 2025 roku/.

mat. MULKS Grupa Oscar/fb