Międzynarodowa Konferencja Gospodarcza – Ziemia Lubaczowska

W dniach 13 i 14 czerwca 2023 roku odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Gospodarcza – Ziemia Lubaczowska z udziałem samorządowców i przedsiębiorców z Niemiec, Ukrainy i Polski.

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych Gminy Lubaczów. Pierwszy dzień konferencji poświęcony był potencjałowi terenów inwestycyjnych, linii kolejowej 101, a także wyzwaniom i możliwościom rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw z wykorzystaniem wsparcia rządowego oraz samorządowego i możliwościom transgranicznych kooperacji. Tematem przewodnim drugiego dnia konferencji była współpraca transgraniczna. Podpisana została “Deklaracja o wspieraniu MŚP z terenu pogranicza Polsko-Ukraińskiego”.

W konferencji uczestniczył Starosta Tomaszowski Henryk Karwan.

Międzynarodowa Konferencja Gospodarcza - Ziemia Lubaczowska