Lepsza edukacja dla dwóch tomaszowskich szkół zawodowych

14 października 2024 roku w Kraśniku Marszałek Województwa Lubelskiego – Jarosław Stawiarski przekazał organom założycielskim szkół zawodowych umowy na realizację projektów w ramach Funduszy Europejskich dla Lubelskiego.

Henryk Karwan – Starosta Tomaszowski wraz z dyrektorami szkół zawodowych odebrali umowę na realizację Projektu pn. „Najlepsi na rynku pracy”.

Projekt realizowany będzie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytetu X Lepsza edukacja, Działania 10.4 Kształcenie zawodowe w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2026 r. przez Zespół Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim oraz Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim.

Projekt skierowany jest do 310 osób, w tym 280 uczniów i 30 nauczycieli z Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim oraz Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim. Wartość projektu 5 176 483,50 zł.

Głównym celem projektu jest wsparcie równego dostępu do dobrej jakości, włączającego kształcenia i szkolenia poprzez wzrost jakości kształcenia w Zespole Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim oraz Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych im. Macieja Rataja w Tomaszowie Lubelskim, wsparcie potencjału dydaktycznego ww. szkół oraz wzrost kompetencji/kwalifikacji 252 uczniów i 27 nauczycieli do 31.12.2026 r.