Kwatera wojenna w Rachaniach odnowiona

29 września 2022 r. odbył się ostatni etap projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego “Ocalić od zapomnienia”.

Miał on na celu renowację kwatery wojennej Żołnierzy Wojska Polskiego w Rachaniach w ramach programu “Groby i cmentarze wojenne w kraju 2022”. Zakładał on udział partnerów projektu tj. Parafii Rzymskokatolickiej w Rachaniach, Szkoły Podstawowej w Rachaniach oraz Gminnego Ośrodka Kultury poprzez przygotowanie uroczystego poświecenia nowych nagrobków.

Młodzież przygotowała akademię “Był taki wrzesień”, w której uczestniczyli zaproszeni goście oraz władze samorządowe. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na cmentarz parafialny gdzie nastąpiło poświęcenie kwatery wojennej, którego dokonał proboszcz parafii ks. Krzysztof Kłos. Zostały również złożone kwiaty i znicze.

W uroczystościach udział wzięli m.in.: Jarosław Korzeń – wicestarosta, Roman Miedziak – wójt gminy Rachanie.

mat. Gmina Rachanie/fb