Konferencja “Zmień przyzwyczajenia, zadbaj o środowisko” wraz z Bitwą Regionów

23 kwietnia 2023 roku w Tomaszowie Lubelskim w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartosza Głowackiego odbyła się konferencja pn. “Zmień przyzwyczajenia, zadbaj o środowisko”, która jest jednym z działań projektu pn. “Zmień przyzwyczajenia, zadbaj o środowisko”, realizowanego przez Powiat Tomaszowski, dofinansowanego ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW w Lublinie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Podczas konferencji odbył się pokaz kulinarny w duchu “zero waste” pod kierunkiem Państwa Elżbiety i Jerzego Wójcików Restauracja Koncertowa oraz warsztaty “Ekologicznie czysty” prowadzone przez Panią Edytę Kuźniarską Ziołowe Skarby RHD.

Równolegle z konferencją odbył się konkurs kulinarny “Bitwa Regionów”, gdzie Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu tomaszowskiego rywalizowały między sobą o najlepsze danie regionalne. Do konkursu zgłosiło się 28 Kół Gospodyń Wiejskich.

I miejsce – KGW Bełżec I, “Pierogi z kaczką z sosem wiśniowo-żurawinowym”

II miejsce – KGW Rachanie, “Eliaszki”

III miejsce – KGW Majdanek, “Swojska niewędzona w Majdanku w kapuście duszona”.

Na zakończenie wystąpił zespół Kordian.

Relacja zdjęciowa z wydarzenia pod linkiem: