• Wpisy

I etap konkursu “Kobiety Przedsiębiorcze” wygrało KGW “Wólczanki” z Wólki Pukarzowskiej

18 czerwca 2023 roku w Tarnawatce odbył się I etap Konkursu „Kobieta Przedsiębiorcza”.

Organizatorem Konkursu był Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich, a jego celem promowanie województwa lubelskiego oraz poszczególnych powiatów w zakresie niepowtarzalnej tradycji kulinarnej.

Koła Gospodyń Wiejskich miały za zadanie wykonanie potrawy o minimum 25-letniej recepturze, ściśle związanej z regionem lubelskim oraz jej prezentację przed Komisją konkursową.

Do I etapu Konkursu przystąpiło 9 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu tomaszowskiego. Były to: KGW w Tarnawatce, KGW w Typinie, KGW w Siemierzu, KGW „Lubczyk” w Lubyczy Królewskiej, KGW w Łykoszynie, KGW w Tarnawatce-Tartak, KGW „Wólczanki” w Wólce Pukarzowskiej, KGW Kniazie i KGW Klocówka.

Komisja konkursowa w składzie Zdzisław Szwed – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Ewa Szałachwiej – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UMWL, Henryk Karwan – Starosta Tomaszowski oraz Piotr Pasieczny – Wójt Gminy Tarnawatka wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce: KGW „Wólczanki” w Wólce Pukarzowskiej za potrawę: „Gęś w kapuście kiszonej”,

II miejsce: KGW Tarnawatka-Tartak za potrawę „Posiłek żniwiarza”,

III miejsce: KGW Kniazie za potrawę „Gołąbki z ziemniakami”.

Laureaci otrzymali od Organizatorów nagrody rzeczowe. Powiat Tomaszowski ufundował dla wszystkich uczestników bony podarunkowe, które wręczył Henryk Karwan – Starosta Tomaszowski. Zwycięzcy zostali zaproszeni do udziału w Gali Finałowej, która w tym roku odbędzie się 3 września 2023 roku w Restauracji „Drob” w Urszulinie.

Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale Konkursu.

KGW "Wólczanki" zdobyły I miejsce z Wólki Pukarzowskiej
KGW “Wólczanki” z Wólki Pukarzowskiej zdobyły I miejsce