Droga Steniatyn-Rokitno w przebudowie

Trwa przebudowa drogi powiatowej nr 3517L od drogi wojewódzkiej nr 852 w miejscowości Steniatyn do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3516L w miejscowości Rokitno” o długości 6,675km.

1. Kwalifikowany koszt zadania realizowanego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – 3 651 530,79 zł.
  2. Kwota dofinansowania (70% kosztów kwalifikowalnych) – 2 556 071,00 zł.

Przebudowa drogi powiatowej nr 3517L polega na wykonaniu warstw asfaltowych, odcinkowym poszerzeniu jezdni do projektowanej docelowej szerokości 5,5 m na całej długości drogi, wykonaniu poboczy utwardzonych mieszanką z kruszywa stabilizowanego mechanicznie szerokości 1,0 m oraz konserwacji rowów przydrożnych. Wymienione zostanie oznakowanie pionowe. Na całym odcinku planowana jest korekta geometrii przebiegu drogi w planie. niejednorodny przebieg drogi w osi zostanie unormowany.

Cele projektu oraz planowane efekty:

• poprawa bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszego
  • poprawa warunków funkcjonowania istniejących gospodarstw
  • poprawa połączenia pomiędzy sąsiednimi gminami Ulhówek i Łaszczów
  • podwyższenie komfortu użytkowników drogi
  • poprawa stanu technicznego infrastruktury drogowej
  • zwiększenie atrakcyjności terenów inwestycyjnych
  • poprawa estetyki drogi oraz otoczenia
  • poprawa płynności ruchu
  • jakościowa poprawa połączeń z regionalną i wojewódzką siecią dróg
  • poprawa stanu odwodnienia

Wykonanie przebudowy przyczyni się do podniesienia standardu drogi w zakresie obsługi Mieszkańców i ruchu pieszego a także bezpieczeństwa szczególnie w okolicach szkoły.

Postęp prac. Wykonano następujące roboty w ramach przebudowy:

• roboty przygotowawcze i rozbiórkowe w tym: roboty pomiarowe, rozebranie ław pod krawężniki, krawężniki betonowe, obrzeża; rozebranie istniejących przepustów
  • wykonanie przepustów pod drogą
  • wykonanie poszerzeń nawierzchni
  • wykonanie chodników i peronów z nawierzchnią z betonu asfaltowego
  • wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego
  • wykonanie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego.