DPS w Tyszowcach otrzymał mikrobus

12 lipca 2022 roku w Tyszowcach, na potrzeby Domu Pomocy Społecznej przekazany został mikrobus do przewozu osób niepełnosprawnych.

Projekt pn. „Zakup mikrobusu do przewozu osób niepełnosprawnych Domu Pomocy Społecznej w Tyszowcach” dofinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” – obszaru D.

Koszt realizacji to 155 813,00 zł. Kwota przyznana przez PFRON stanowi 90 000,00 zł, natomiast środki własne Powiatu Tomaszowskiego to 65 813,00 zł.

W przekazaniu mikrobusu uczestniczyli m.in.: Tomasz Zieliński – Poseł na Sejm RP, Robert Bondyra – Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Henryk Karwan – Starosta Tomaszowski, Katarzyna Gucz – Członek Zarządu Powiatu, Grażyna Murjas – Skarbnik Powiatu, Katarzyna Kyć – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Marcin Kawałko – Przewodniczący Rady Miejskiej w Tyszowcach.