• Wpisy

“Dofinansowanie wynagrodzeń rodzin zastępczych zawodowych i prowadzących rodzinne domy dziecka na lata 2024-2027”

Celem Programu jest pomoc w realizacji zadań własnych powiatu z zakresu wspierania rodziny oraz systemu pieczy zastępczej przez dofinansowanie wynagrodzeń przysługujących rodzinom zastępczym zawodowym i prowadzącym rodzinne domy dziecka.

Dofinansowanie jest realizowane w formie dodatku do wynagrodzenia.

Środki finansowe z Funduszu Pracy wynoszą 21.541,00 zł, nr umowy 1415 z dnia 25 września 2024 roku.

dofinansowanie wynagrodzeń rodzin zastępczych zawodowych i prowadzących rodzinne domy dziecka

Adresaci Programu

Program jest adresowany do osób pełniących funkcję rodziny zastępczej zawodowej i prowadzących rodzinny dom dziecka.

W ramach Programu przewiduje się dofinansowanie do wynagrodzenia w wysokości 1000 zł brutto w okresie od dnia 1 lipca 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.

Dofinansowanie do wynagrodzenia przysługuje za okres zatrudnienia, za który przysługuje wynagrodzenie (z wyjątkiem okresów czasowej niezdolności do pracy).