• Wpisy

BUDOWA ODCINKA DROGI POWIATOWEJ NR 3544L MAZIŁY – PODLESINA DO GRANICY WOJEWÓDZTWA, OD KM 4+181 DO KM 5+171

DOFINANSOWANA ZE ŚRODKÓW RZĄDOWEGO FUNDUSZU INWESTYCJI LOKALNYCH

DOFINANSOWANIE –351 421,99 zł
CAŁKOWITA WARTOŚĆ INWESTYCJI –1 757 107,97 zł

Realizowana inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Maziły w gminie Susiec. Zadanie obejmuje budowę nawierzchni odcinka drogi powiatowej od granicy województwa do m. Maziły przez tereny leśne. Wykonane zostaną także zjazdy, rowy przydrożne oraz kompleksowe oznakowanie poziome i pionowe.

Celem przewodnim realizacji tego projektu jest poprawa dostępności komunikacyjnej oraz rozwój terenów inwestycyjnych i mieszkaniowych, a także poprawa jakości życia mieszkańców na obszarach wiejskich. Ułatwi dostępność oraz poprawi czas reakcji dla służb ratowniczych i porządkowych.

Umożliwi także rozwój linii komunikacyjnych na odcinku drogi Podlesina – Łosiniec tym samym przeciwdziałając wykluczeniu transportowemu tego obszaru.