Powiat Tomaszowski, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim

“Bitwa Regionów” wystartowała

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”.

Organizatorami są Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Każdy region naszego kraju posiada swoją tradycję kulinarną i z myślą o kultywowaniu tych tradycji został stworzony ten konkurs. Jego celem jest zaprezentowanie przez uczestników potraw regionalnych, związanych z obszarem działalności danego koła.

Konkurs dedykowany jest Kołom Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeniom skupiającym kobiety z terenów wiejskich. Przedsięwzięcie pomaga także w realizacji ich celów statutowych, którymi są m.in.:

  • promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych;
  • działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych;
  • rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej;
  • upowszechnianie i rozwój form współdziałania oraz gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych.
  • Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się zmienionym wydaniu. Panie z KGW będą miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych już na etapie powiatowym. Koła, które zwyciężą w I etapie, przystąpią do rywalizacji w etapie wojewódzkim. Reprezentanci pierwszych miejsc w województwach zawalczą o zwycięstwo w ogólnopolskim finale.Jak się zgłosić.
  • Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału drogą elektroniczną poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.bitwaregionow.pl
  • Pod wskazanym adresem można również znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat konkursu wraz z regulaminem.Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja maja 2022 r. Na laureatów wszystkich trzech etapów czekają bardzo atrakcyjne nagrody!

mat. MRiRW

Skip to content