Antoni Żółkiewski z awansem na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Gangwong 2024 Korea

Antoni Żółkiewski – junior młodszy z klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Lubelskim będzie reprezentował Polskę w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Gangwong 2024 w Korei.

Brawo … to wielka zasługa systemu szkolenia w narciarstwie biegowym prowadzonego w Tomaszowie Lubelskim i Antoniego, który pokazał, że bez kadr i Szkół Mistrzostwa Sportowego można w Tomaszowie sięgnąć po sukces. Zawodnika doprowadził do awansu trener Jaromir Korkosz – brawo trenerze.

Antoni Żółkiewski to najmłodszy przedstawiciel można tak powiedzieć klanu narciarskiego Żółkiewskich. Zaczęła Kaja która otarła się o medale OOM, następnie Małgosia, która reprezentował Polskę na Europejskich Igrzyska Olimpijskich w Rumunii, Jan który jest wielokrotnym medalistą Polski w juniorach i młodzieżowcach. Antoni jest tym najmłodszym. W tym miejscu miejscu należy podkreślić jak ważną rolę odgrywają w sporcie rodzice. Ten wynik to też wielki sukces Pawła i Ewy rodziców Antoniego. Trzeba dodać, że w historii Polskiego Związku Narciarskiego w biegach narciarskich jedyną medalistką /złoto i brąz w Sarajewie/ jest Monika Skinder.

Podziękowania dla władz Województwa Lubelskiego, Lubelskiej Unii Sportu, WZ LZS w Lublinie, władz powiatu i miasta na czele z Wojciechem Żukowskim, na którego pomoc narciarze tomaszowscy zawsze mogli liczyć.

Powodzenia Antoni na trasach olimpijskich w Korei.