60 lat Muzeum Regionalnego im. dra Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim

21października 2022 roku Muzeum Regionalne im. dra Janusza Petera obchodziło 60-lecie istnienia.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą świętą i złożeniem kwiatów na grobie dra Janusza Petera.

Następnie zaproszeni goście zwiedzili wystawę stworzoną na okoliczność Jubileuszu pn “Silva rerum. 60 lat Muzeum Regionalnego im. dr. Janusza Petera”.

Ostatnim punktem zaplanowanego programu obchodów Jubileuszowych był konferencja podsumowująca 60 lat funkcjonowania Muzeum.

W uroczystościach uczestniczyli m.in.: Henryk Karwan – Starosta Tomaszowski, Jarosław Korzeń – Wicestarosta, Katarzyna Gucz – członek Zarządu Powiatu, Dariusz Czop – Sekretarz Powiatu, Grażyna Murjas – Skarbnik Powiatu oraz dyrektorzy wydziałów i jednostek organizacyjnych.

fot. Muzeum Regionalne im. dra Janusza Petera w TL