11 listopada w Jarczowie

Gminne uroczystości odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym przez księdza proboszcza Tomasza Turka.

Następnie pochód na czele z pocztami sztandarowymi OSP w Jarczowie, Gródku i Wierszczycy oraz szkoły podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Jarczowie wraz z władzami: wójtem gminy Tomaszem Tyrką, zastępcą wójta Pawłem Mroczkowskim, sekretarzem powiatu Dariuszem Czopem, skarbnikiem powiatu Grażyną Murjas, skarbnikiem gminy Agnieszką Zbroniec, dyrektor szkoły podstawowej Jolantą Zawiślak, przedszkola Anną Mazurek, przedstawicielem straży granicznej, kombatantami i mieszkańcami gminy przeszli pod Kopiec Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono wieńce. Wójt Gminy Jarczów Tomasz Tyrka wygłosił okolicznościowe przemówienie.

W Samorządowym Ośrodku Kultury odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołów dziecięcych działających przy SOK, młodzieży szkolnej, a także zespołów śpiewaczych: “Jarczowianek” z Jarczowa, “Czerwonej Jarzębiny” z Jarczowa-Kolonii Drugiej, “Złotych Kłosów” z Łubcza, zespołu z Nedeżowa, chóru “Bojary”z Jarczowa oraz seniorzy z klubu”Ostoja”.

11 listopada w Jarczowie

mat. SOK Jarczów